Biografia

Urodziłam się i mieszkam w Warszawie.
Pierwszy raz dostałam do ręki kredki w szkole podstawowej i od tego momentu wiedziałam, co będzie moją pasją w życiu.
Ukończyłam warszawskie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łazienkach.
Dyplom na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych obroniłam na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. Tadeusza Dominika w 1975 roku.
Dodatkową specjalizacją pod kierunkiem prof.St.Dawskiego były problemy malarstwa w architekturze, co interesuje mnie do dzisiaj.
Zadebiutowałam jeszcze podczas studiów indywidualną wystawą w galerii PAN w Pałacu Staszica w 1975r, a po dyplomie indywidualną wystawą w Warszawie w Galerii Debiutów 1976r.

Uczestniczyłam w wystawach zbiorowych w Warszawie, Szczecinie, Radomiu, Bielsku Białej, lecz już wtedy wolałam przekazywać swoja myśl zawartą w cyklach obrazów, na autorskich prezentacjach.

Otrzymałam stypendium artystyczne w dziedzinie malarstwa Ministerstwa Kultury i Sztuki.

W 1979 roku przedstawiłam serię obrazów pt.”Ptaki”na indywidualnej wystawie w Galleri Pictor w Goeteborgu / Szwecja /.

Od roku 1977 zaczęłam współpracować z moim mężem Janem Różnowiczem przy tworzeniu autorskiej pracowni tkaniny artystycznej, zajmując się projektowaniem i nadzorowaniem wykonywania tkanin techniką gobelinu klasycznego. Tkaniny projektowane były na zamówienia do konkretnych wnętrz polskich placówek dyplomatycznych na świecie, oraz na zamówienia instytucji i osób prywatnych w kraju, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Szwecji, Francji, oraz Holandii.

Osobną dziedziną są obrazy projektowane specjalnie do wymogów filmu.
Projektuję i wykonuję malarskie elementy scenografii filmowej, współpracując z czołowymi polskimi scenografami oraz reżyserami. Jestem autorką wielkoformatowych płócien do spektaklu Olgi Lipińskiej „Krakowiacy i Górale”, wielkoformatowego malarstwa tablicowego średniowiecznego do filmu „Naznaczony” w reżyserii Kasi Adamik , ołtarza do filmu „Anioł”, obrazów do filmu „Szatan z 7 klasy", obrazów do serialu o Piłsudskim /wielkoformatowe portrety Prezydenta Wojciechowskiego i Piłsudskiego, / seriali wojennych, a także portretów filmowych bohaterów w filmach takich jak „Tatarak” i „Katyń”.
W 2008 roku maluję cykl obrazów autorskich do filmu „Rewers” w reżyserii Borysa Lankosza.

Powracam stale do autorskiego malarstwa sztalugowego, do techniki olejnej włączając technikę akrylową.  Biorę udział w wielu plenerach i wystawach poplenerowych, / m. innymi Boguchwała, Zaborek, Mikołów, Łagów i innych…/

W 2007 roku prezentuję indywidualną wystawę malarstwa w galerii Instytutu Kultury Francuskiej w Warszawie  pod tyt. „Stań się tym, kim jesteś”.

We wrześniu 2009 roku indywidualną wystawę pod tyt. „Natura " w galerii Mitteleuropa w Sztokholmie.

W listopadzie 2009 roku indywidualną wystawę w Starej Papierni w Konstancinie k/Warszawy - przedstawiam obrazy wybrane.

W 2010 roku obrazy inspirowane muzyką Fryderyka Chopina  pt. ”Krajobrazy Chopina”  pokazuję w galerii  „Fangorówka"  w Powsinie w Ogrodzie Botanicznym PAN.

W 2011 roku wystawiam obrazy wybrane w galerii Związku Banków Polskich w Warszawie, a potem biorę udział w Nocy Muzeów w Pałacu Staszica w Warszawie  pokazem wielkoformatowych płócien i obrazów akrylowych.

Biorę udział w akcjach charytatywnych / m.innymi upamiętniającej zamach na WTC w Nowym Jorku w pałacu w Drwalewie/.

W 2012 roku prezentuję gyclee malowane w/g moich obrazów w Galerii Kasyna Hotelu Marriott w Warszawie.

 

W 2013 roku Galeria Qadrat przedstawia indywidualną wystawę moich obrazów zatytuowaną "Przemiany" w Pure Sky Club w Warszawie

 

W czerwcu 2015 roku pokazuję wybrane obrazy z ostatnich 10 lat pod tytułem "Być kobietą" w Skwerze, filii Centrum Artystycznego Fabryki Trzciny, na Skwerze Hoovera w Warszawie